LITERNICTWO NAGROBKOWE

tab

LITERNICTWO NAGROBKOWE

Zakład Szklarski ”Mrozek” zajmuje się liternictwem nagrobkowym ponad 35 lat. Początkowo litery były bezpośrednio kute w kamieniu lub rysowane na podkładzie kolejowym a następnie ręcznie wycinane i piaskowane. Dzięki współczesnej technologii, litery oraz grafiki nagrobkowe projektowane są komputerowo, wycinane przy pomocy plotera tnącego i w końcowym etapie piaskowane. Jest to metoda najpopularniejsza i najbardziej opłacalna .


Komponowanie napisu

Tworzenie napisów w kamieniu na tablicach pamiątkowych czy nagrobkach nie może być efektem przypadkowych wyborów. Jest to sztuka uzależniona od wielu czynników np. kroju czcionki, ustawienia graficznego,tekstu w stosunku do formy tablicy nagrobkowej, nagrobka czy otoczenia.

Malowanie liter                         

W celu lepszej czytelności , kontrastu czy efektu wizualnego, litery wypiaskowane w kamieniu malujemy na różne kolory w zależności od barwy kamienia oraz gustu i zapotrzebowania klienta. Stosujemy kolor czarny lub ciemno-złoty w przypadku granitów jasnych. Kolorem złotym, srebrnym lub jasno-szarym malujemy litery na granitach czarnych i ciemno-szarych.

 Odnawianie starych napisów.

 Zajmujemy się także odnawianiem już istniejących,starych i zniszczonych tablic  poprzez czyszczenie i nałożenie nowej farby w odpowiednim kolorze.

tab

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, nietypowe plany, propozycje zleceniodawców. Służymy profesjonalną radą, zapewniamy najniższe ceny oraz krótkie terminy realizacji zleceń .