GRAFIKA NA SZKLE

12

GRAFIKA NA SZKLE

Proponujemy Państwu doskonale, nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie jako alternatywę kłopotliwych kafli, płytek, nietrwałych fototapet czy przybrudzonych i starych frontów meblowych. Dzięki rozwojowi innowacyjnej technologii- szkło z grafika staje się materiałem wszechstronnie wykorzystywanym w budownictwie oraz aranżacji wnętrz biurowych, handlowych i mieszkalnych. Przestrzeń dzielona szklaną zabudowa ( lub elementami) z grafika pozostaje lekka i subtelna. Dzięki potencjałowi stosowania najróżniejszych grafik w rozmaitych rozwiązaniach indywidualnych ( pod wymiar) – nasza oferta nabiera niepowtarzalnego charakteru.                      

ZALETY SZKŁA Z GRAFIKĄ

– możliwość stworzenia wyjątkowej  aranżacji wnętrza lub ciekawego wzornictwa                                               

– łatwość utrzymania szklanej powierzchni w czystości ( wystarczy dowolny środek do mycia szyb)

– szybki i bezproblemowy montaż okładzin szklanych

ZASTOSOWANIE PANELI SZKLANYCH

– wnętrza mieszkalne( kuchnie,łazienki ),biurowe,komercyjne

– szklane fronty meblowe ,fronty do szaf przesuwnych,ścianki działowe,drzwi itp.

TECHNOLOGIA Z GRAFIKĄ

 W zależności od potrzeb klienta,proponujemy wiele wzorów i kombinacji szkła z grafika. Zanim jednak klient zdecyduje się na wybór danego produktu, zalecamy zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji dotyczących naszych propozycji.

  WARIANTY DOBORU SZKŁA

  1. Szkło zwykle czy szkło opti-white ?

Szkło zwykłe-(Float) zawiera ok 3-4% zielonego zabarwienia , co w przypadku nadruku dużej ilości białych płaszczyzn uwidacznia zielonkawy odcień.

Szkło opti- white, odbarwione chemicznie jest idealnie bezbarwne.  

  1. Szkła hartowane czy niehartowane?

 Szkło hartowane jest 6-krotnie bardziej wytrzymałe mechanicznie . Dodatkowo, w wypadku stłuczenia rozpada się na na tzw. drobny mak, bez dużych, niebezpiecznych kawałków. Szkła hartowanego nie można przycinać.  W niektórych sytuacjach wskazane jest jednak zastosowanie szkła hartowanego ( przy elementach grzewczych-np kuchnie). 

  1. Grafika

Wybór grafiki jest kwestią indywidualną każdego klienta. Polecamy Państwu strone FOTOLIA.PL gdzie można znajść dużą ilość odpowiednich zdjeć, wzorów, wektorów itp., które później zostaną wydrukowane na szkle. Wystarczy wybrać i podać  nam numer danego zdjęca a my już postaramy się o projekt czyli: dopasujemy obraz do danego miejsca.

  1. Pomiar i Montażmetr

 Oczekiwany przez klienta efekt końcowy wymaga dokładnego pomiaru i montażu. Sam pomiar, łatwy i prosty, opiera sie jedynie na podaniu długości wszystkich boków dla każdej tafli szklanej oraz wymiaru odległości (pion i poziom) do środka otworów ( np. gniazdek elektrycznych). UWAGA ! Należy uwzględnić tolerancje pomiaru +|-  3mm z każdej strony tafli szklanej.

  1. Montaż

 Przy pomocy specjalnego silikonu ( rozwiązanie praktyczne i bezpieczne), szkło z grafiką zostaje przyklejone do wybranej powierzchni. Istnieje także możliwość zamontowania elementu za pomocą rożnego systemu okuć ( jest to rozwiązanie droższe ale bardziej precyzyjne).